31

OBJEM

Nahajate se tukaj

65. GTZ v Portorožu

V ponedeljek, 8. 10. 2018, smo se z ekipami naše šole udeležili ekipnih  tekmovanj dijakov na 65. GTZ-ja v Portorožu. Ekipa strežbe  v sestavi Sara Radaković, Jasmina Poljak in Jure Rozman pod mentorstvom Roka Zupana je pripravila koktejl, filirala ribo, iz nje pripravila hladno začetno jed in postregla gostji. Za opravljeno delo  so dijaki prijeli zlato priznanje. Dijaki  smeri turizma  Alen Golobič, Ula Gliha in Anita Sinjur z mentorico Slavico Šter so se dobro odrezali  v znanju iz turizma  in  prejeli bronasto priznanje in bronasto kolajno. Ekipa kuharstva Nejc Markelc, Tilen Utenkar in Špela Kuhel pod mentorstvom Anice Oblak Janko pa so iz sestavin iz »magic boksa« ter dodatnih  živil s tržnice pripravili  okusno in estetsko jed ter osvojili zlato priznanje in srebrno kolajno.

V  torek, 9. 10. 2019, sta Nejc Markelc in Tilen Utenkar tekmovala še v kategoriji posameznikov – mladincev do 23 let. Dijaka sta iz sestavin iz »magic boksa« pripravila vsak svojo jed, za katero sta prejela  zlato priznanje. Fanta sta segla v sam vrh, med močno konkurenco je Nejc osvojil odlično 5. mesto, Tilen pa se je prebil še višje, in sicer v finale, kar pomeni, da je dobil bronasto medaljo. Z dvema konkurentoma se je pomeril v pripravi sladice  iz sestavin, ki jih je dobil v škatli. Sladica ga je popeljala v sam vrh, saj je zmagal in zasluženo osvojil zlato medaljo.