|   DOMOV   |    VIZITKA   |    KONTAKTNA STRAN   |    PRIJAVA

    RAZPORED DOPOLNILNIH in POPRAVNIH IZPITOV (spomladanski rok)

    Izpiti  bodo potekali od  ponedeljka, 1. 7. 2019 do srede, 3. 7. 2019.  Prostor izpita in komisije bodo objavljene  na oglasni deski šole.

    PONEDELJEK, 1. 7. 2019

    • MATEMATIKA: pisno ob 7.30, ustno ob 9.00
    • NEMŠČINA:  pisno ob 7.30, ustno ob 9.00
    • POKAN (Poslovno komuniciranje v angleškem jeziku): pisno ob 7.30, ustno ob 9.00
    • STIJ (Strokovna terminologija v italijanskem jeziku): ob 9.00
    • NJ (Narodne jedi): ob 8.00
    • KEMIJA: ob 8.00
    • BIOLOGIJA: ob 8.00
    • M4 -  PRO (Priprava rednih obrokov): ob 8.00
    • ŠPORTNA VZGOJA:  ob 7.30 (na igrišču Loka)

    TOREK, 2. 7. 2019

    • SLOVENŠČINA:  pisno ob 7.30, ustno ob 9.00
    • ANGLEŠČINA : pisno ob 7.30, ustno ob 9.00
    • TURIZEM: ob 8.00
    • PIK (Predpisi in kalkulacije):  ob 8.00
    • SOCIOLOGIJA:  ob 8.00

    SREDA, 3. 7. 2019

    • M1 - OVG (Osnove  v gostinstvu):  ob 8.00
    • M3 – OGP (Oblikovanje gostinske ponudbe) : ob 8.00
    • M4 - NKD (Naravna in kulturna dediščina): ob 8.00
    • M5 - PRO (Priprava rednih obrokov): ob 8.00
    • SKG (Stroški in kalkulacije v gostinstvu):  ob 8.00
    • M9 TSV (Turistično spremljanje in vodenje): ob 8.00

    Prevzem spričeval

    Obveščamo vas, da lahko spričevala ali obvestila o uspehu prevzamete v tajništvu šole, in sicer:

    od 26. 7. 2019 do 5. 7. 2019

    in

    - od 19. 8. 2019 do 23. 8. 2019

    Vodenje plesalcev po Novem mestu

    Od 9. do 14. junija v Novem mestu poteka projekt Refresh Heritage Week. Cilj projekta je, da mladi umetniki oživijo bogato kulturno dediščino.  Organizator letošnjega ustvarjalnega tedna dediščine je, kot že rečeno, Mestna občina Novo mesto, kjer bodo mladi plesalci in plesalke iz Španije, Italije in Romunije s plesnimi koreografijami popestrili vsakoletni novomeški festival Teden kultur. Tudi jaz sem imel priložnost, da sem za njih pripravil krajše turistično vodenje po dolenjski prestolnici. Ogledali so si zbirke v Dolenjskem muzeju, Kapitelj, frančiškanski samostan, Breg in še nekaj drugih znamenitosti.

     Alen Golobič, 2.a

    VABILO K VPISU

    Spoštovani učenci, učenke in starši!

    Obveščamo Vas, da bo vpis v izobraževalna programa gastronomske in hotelske storitve (poklic gastronom-hotelir) in gastronomija in turizem (poklic gastronomsko-turistični tehnik) na Srednji šoli za gostinstvo in turizem, Ulica talcev 3, 8000 Novo mesto, potekal v TOREK, 18. 6. 2019:

    Bodoči dijaki so razdeljeni v tri skupini:

    1. skupina (3-letni: gastronom - hotelir) od 8.00 do 9.30 – vpis bodočih dijakov s priimki A–H,

    2. skupina (3-letni: gastronom - hotelir) od 9.30 do 11.00 – vpis bodočih dijakov s priimki K-Ž,

    3. skupina (4-letni: gastronomsko - turistični tehnik) od 11.30 do 14.30.

     

    ZAKLJUČNI IZPITI 2018/19 – SPOMLADANSKI ROK

    1. Izpitna enota: SLOVENŠČINA

    Pisni izpit v  sredo, 5. 6. 2019,  ob 9.00 v učilnici  02 in učilnici 03.

    Ustni izpit v petek, 7. 6. 2019, ob 8.00 v učilnici 03.

     

    1. Izpitna enota: IZDELEK OZIROMA STORITEV IN ZAGOVOR

    Izdelek iz kuharstva in zagovor

    Praktični del izpita v četrtek, 6. 6. 2019. ob 7.00. v učilnici kuharstva.

    Zagovor v ponedeljek, 10. 6. 2019 ob 8.00 v učilnici 03.

     

    Storitev iz strežbe in zagovor

    Praktični del izpita v  četrtek, 6. 6. 2019. ob 7.00. v učilnici strežbe.

    Zagovor v ponedeljek, 10. 6. 2019 ob 13.00 v učilnici 03.

    Marija Turk, tajnica ŠK za ZI

    Jože Avsec, predsednik ŠK za ZI

     

     

     

    EVROPSKE STATISTIČNE IGRE 2019

    Tudi dijaki 3. b so se v okviru predmeta matematika udeležili tega tekmovanja in odgovarjali na vprašanja spletnega testa. 
    Vsi, ki so opravili prvi preizkus, so bili nagrajeni s promocijsko majico (na sliki).

    POPRAVNI IN DOPOLNILNI IZPITI ZA 3.B ( spomladanski rok )

    Sreda, 29. 5. 2019

    • MATEMATIKA: 12.00 (pisno), 13.15 (ustno)

    Četrtek, 30. 5. 2018

    • M5 PIO – Priprava izrednih obrokov:  7.00
    • M18 SV – Slovenska vina:  7.00

    Petek, 31. 5. 2019

    • SLOVENŠČINA: 8.45 (pisno), 10.00 (ustno)
    • M7 PRO – Postrežba rednih obrokov:  10.00
    • M12 SNJ – Slovenske narodne jedi:  10.00
    • PIK – Predpisi in kalkulacije: 10.00

    TERMINSKI PLAN SPOMLADANSKEGA ROKA POKLICNE MATURE 2019

    Terminski plan za pisni del velja za kandidate vseh programov (gastronomski tehnik, gastronomsko–turistični tehnik).

    DATUM

    URA

    IZPITNE ENOTE / PREDMET IN NJIHOVA OBLIKA

     

    sreda,

    29. 5. 2019

     

    ob 9. uri

     

    PISNI DEL 1. IZPITNE ENOTE – SLOVENŠČINA

     

     

     

    sobota,

    1. 6. 2019

     

    ob 9. uri

     

    PISNI DEL 3. IZPITNE ENOTE – ANGLEŠČINA

     

     

     

    četrtek,

    6. 6. 2019

     

    ob 9. uri

     

    PISNI DEL 3. IZPITNE ENOTE – NEMŠČINA

     

     

     

    sobota,

    8. 6. 2019

     

     

    ob 9. uri

     

    PISNI DEL 3. IZPITNE ENOTE – MATEMATIKA

     

    torek,

    11. 6. 2019

     

     

    ob 9. uri

     

    PISNI DEL 2. IZPITNE ENOTE – GASTRONOMIJA IN TURIZEM S PODJETNIŠTVOM, GASTRONOMIJA IN TURISTIČNE STORITV

    1. Prostorska razporeditev bo znana na dan posameznega izpita.
    2. Prosimo, da se posameznega izpita udeležite pol ure pred pričetkom. S seboj prinesite osebni dokument.

     

    TERMINSKI PLAN PRAKTIČNEGA IN USTNEGA DELA POKLICNE MATURE PO PROGRAMIH

    1. A, GASTRONONOMIJA IN TURIZEM

    datum

    ura

    predmet

    četrtek, 13. junij 2019

    8.00

    Slovenščina

    petek, 14. junij 2019

    8.00

    Gastronomija in turizem s podjetništvom

    Ponedeljek, 17. junij 2019

    8.00

    Angleščina

    Ponedeljek, 17. junij 2019

    8.00

    Matematika

    Torek, 18. junij 2019

    8.00

    Izdelek oziroma storitev in zagovor, zagovor (kuharstvo, strežba, turizem)

    Četrtek, 20. junij 2019

    8.00

    Nemščina

    Petek,5. julij 2019

    9.00

    Seznanitev z uspehom

         

     

    1. A, GASTRONOMIJA

    datum

    ura

    predmet

    Četrtek, 13. junij 2019

    8.00

    Gastronomija in turistične storitve

    Petek, 14. junij 2019

    8.00

    Slovenščina

    Ponedeljek, 17. junij 2019

    11.00

    Angleščina

    Torek, 19. junij 2019

    9.00

    Izdelek oziroma storitev in zagovor, zagovor (kuharstvo)

    Torek, 19. junij 2019

    10.00

    Izdelek oziroma storitev in zagovor, zagovor (strežba)

    Sreda, 19. 6. 2019

    13.00

    Matematika

    Petek, 5. julij 2019

    9.00

    Seznanitev z uspehom

     

    ODRASLI KANDIDATI

    datum

    ura

    predmet

    Četrtek, 14. junij 2019

    12.00

    Gastronomija in turizem s podjetništvom

    Petek, 14. junij 2019

    11.00

    Slovenščina

    Ponedeljek, 17. junij 2019

    13.00

    Angleščina

    Sreda, 19. junij 2019

    13.00

    Matematika

    Torek, 18. junij 2019

    11.00

    Izdelek oziroma storitev in zagovor, praktični del z zagovorom (turizem)

    Petek, 5. julij 2019

    9.00

    Seznanitev z uspehom

     

    Prostorska razporeditev bo znana na dan posameznega izpita.

    Možne so še naknadne spremembe iz nepredvidljivih razlogov – vse morebitne spremembe bodo objavljene na oglasni deski šole in na spletni strani šole.

     

    Maja Skubic Avsec, tajnica ŠMK                       Jože Avsec, predsednik ŠMK                                                                                                

    ZLATA KUHALNICA Novo mesto

    ZLATA KUHALNICA Novo mesto - iskrene čestitke OSNOVNA ŠOLA Velike Lašče!
    OŠ Šentvid pri Stični, OŠ Kočevje, OŠ Koprivnica, OŠ Žužemberk in OŠ Sodražica. Odlične ekipe ste! Za nas ste vsi zmagovalc.

    Povezava do članka iz medijev: http://radiokrka.si/clanek/novice/foto-705117

                                                       https://www.lokalno.si/2019/05/29/219925/zgodba/Zlata_kuhalnica_za_prazen_krompir_ocvrte_peruti_in_skutine_palacinke/

     

    »Kulinarična dediščina – Uživam tradicijo«

    Na BIC Ljubljana je 14. 5. 2019 potekalo 5. tekmovanje v znanju in spretnostih dijakov in študentov Slovenije na temo »Kulinarična dediščina – Uživam tradicijo« v različnih kategorijah s področija živilstva, kulinarike, vizualne umetnosti in kulinarične dediščine. Našo šolo sta zastopala Ines Rupnik iz 4 a v kategoriji znanja in Jure Kovač iz 3.b v kategoriji kulinarika.

    Strani